If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Battlefield 3 nezabijete civilisty

A proč nepodporují mody?

Pokud jste se těšili, až budete pobíhat válečnou zónou a střílet pro úchylnou zábavu po civilistech, máme pro vás špatnou zprávu. DICE říká, že civilisty zabíjet nepůjde.

Producent Patrick Bach z DICE řekl, že by neměl dobrý pocit, pokud by takovou možnost hráči dali. "Když hráči nabídnete, zda mají udělat dobrou věc nebo špatnou věc, ve většině případů udělají tu špatnou věc. Lidé baví dělat špatné věci, protože je za to nikdo nepotrestá."

"V autenticky vypadající hře, ve které máte zbraň a před vámi se objeví malé dítě, co se stane? Hráč by to dítě dost pravděpodobně zastřelil."

Ačkoliv je to ale na volbě hráče, Bach říká, že by taková možnost poškodila reputaci samotných vývojářů. "Nechci vidět plný internet videí, kde lidé střílí do civilistů. Toho docílíme tak, že takovou možnost ze hry vyjmete."

Karl-Mangus Troedsson z DICE se také vyjádřil k tomu, proč nebude Battlefield 3 podporovat mody. "Tahle hra je to největší, co jsme dosud udělali a musíme si vybírat, na co se budeme soustředit. Nemůžeme dělat všechno," prozradil. "V DICE se snažíme dělat všechno co nejkvalitnější, takže pokud bychom vytvářeli modovací nástroje, musely by být prvotřídní."

Také řekl, že udělat modovací nástroje je hodně náročné i na bezpečnost samotné hry, ale dává hráčům naději. "Rád bych je nakonec udělal, ale je spousta rozhodnutí, která se předtím musí učinit." Což znamená jediné - dává naději, že v budoucnu by mohly ještě vyjít. "Ve studiu o tom uvažujeme."

Comments