If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V Japonsku se překvapivě při startu prodávalo více Wii U než PlayStation 4

Únor v Americe byl ale pro PS4 pořád úspěšný.

PlayStation 4 trvalo pouhé tři měsíce, aby v celkových prodejích konzole předehnala celkové prodeje Wii U od Nintenda od svého vydání. Ovšem v Japonsku, domovině společnosti Sony, se PlayStation 4 zase tolik nedaří.

Když šlo Wii U na trh, během prvních tří týdnů se tam prodalo 557 900 konzolí, zatímco PlayStation 4 zvládlo prodat za tři první týdny 410 000 konzolí.

Souvisí to patrně s tím, že PS4 je v zemi vycházejícího slunce nedostatkovým zbožím stejně jako jinde ve světě. Takže i když by se PS4 při vyhovění poptávce asi bývala prodávala mnohem více (jen za úvodní víkend to v Japonsku bylo přes 300 tisíc kusů), nebyla tam moc k sehnání, na rozdíl od tehdejší situace s lépe zásobeným Wii U od Nintenda.

Konzoli od Sony se ovšem daří všude jinde pořád skvěle a podle nejnovějšího žebříčku prodejnosti v USA za únor stále PlayStation 4 vyhrává.

PS4 se prodalo o 10 procent více kusů než Xbox One. Když se to ovšem přepočítá na peníze, jelikož je Xbox One o 100 dolarů dražší, Microsoft má z prodeje konzole vyšší příjmy než Sony.

V únoru se v Americe prodalo 285 000 kusů Xbox One.

Stejně je nejlepší mít všechny konzole! :)

Tagged With

Comments