If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V létě bude nová konzole od Segy

Přesněji v její licenci.

Připravuje se nová herní mini-konzole zřejmě z čínských luhů a hájů, která bude v prodeji od léta a bude tak trošku kopií Wii od Nintenda. Navíc na ní bude možné hrát klasické Sega hry. Však se jedná o oficiálně Segou licencovaný a schválený produkt, jenž ale Sega přímo nebude vyrábět, pouze poskytla práva na hardware i software nejmenovanému čínskému distributorovi.

Sega Zone, jak se bude konzole jmenovat, bude s dvacítkou klasických her od tohoto výrobce. Chybět nebude Alex Kid, Golden Axe, Sonic and Knuckles a Ecco the Dolphin. Ty doplní 30 dalších her, z nichž 16 bude přizpůsobeno na ovládání přibaleným pohybovým ovladačem.

K dispozici v balení dostanete dva bezdrátové ovladače, které budou fungovat jako klasické při hraní starých Sega her, ale u novinek využijete pohybu - chybět nebude tenis, šipky, beach volejbal, golf a další kratochvíle.

Pokud ovšem doufáte, že do konzole dostanete víc her, než bude v základu, máte smůlu. Je docela možné, že v budoucích verzích balení bude her více, ale žádné přidávání do již zakoupených strojů možné nebude.

Cena je zatím stanovena okolo 50 liber, což je v přepočtu zhruba 1500 korun.

Na obrázky konzole se můžete podívat například zde.

Sega Zone je tak podobné zařízení, jako v současnosti nabízený neoficiální, ale opět licencovaný Sega Mega Drive, jenž byl do prodeje uveden v dubnu 2009. Do něj ale lze alespoň vkládat originální cartridge i když opět obsahuje 15 předinstalovaných titulů z portfolia Segy. Ten do Evropy importuje společnost Blaze Europe za cenu 40 liber.

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles