If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V německy mluvících zemích se za úvodní rok prodal jeden milion PlayStation 5

Více než kdysi PS4.

Lokální byznysový magazín GamesWirtschaft publikoval zajímavá data ohledně odbytu PlayStation 5 v tzv. DACH regionu, kam spadají tři německy mluvící země, tedy Německo, Rakousko a Švýcarsko.

Vše se dozvídáme s určitým zpožděním kvůli tomu, že teprve nyní, s odstupem, byly publikovány fiskální výsledky tamní pobočky Sony, která sídlí nedaleko Frankfurtu a má zhruba 90 zaměstnanců. Další pobočky jsou ve Vídni a švýcarském Schlierenu.

K dispozici jsou nyní data za období od 1. dubna 2020 do 31. března 2021, v němž došlo k uvedení konzole na trh.

Za úvodní období mezi listopadem 2020 a březnem 2021 se v německy mluvících zemích prodalo 490 tisíc kusů PS5 (z celosvětových 7,8 milionu), což je více než u PlayStation 4 za srovnatelné období po startu v letech 2013 až 14. Tehdy to bylo 434 tisíc kusů PS4, a to by se přitom PS5 nyní mohlo prodat mnohem, mnohem více, pokud by nepanovaly problémy s továrnami a dostupností součástek.

Když se k těm startovním kusům PS5 přičte ještě úvodních 7 měsíců fiskálního roku 2021/22, od dubna do října, tak k tomu přibude 556 tisíc dalších PS5, a ve výsledku to dělá milion kusů za úvodní rok v daném regionu (80 tisíc kusů prodaných konzolí měsíčně).

Německo si pro sebe vzalo 87 z každých 100 konzolí PS5, zatímco na Rakousko a Švýcarsko připadl jen malý zbytek.

Naopak poptávka po PS4 v německy mluvících zemích logicky klesla, když se jich prodalo jen 85 tisíc kusů mezi dubnem až říjnem 2021.

Do budoucna je vedení tamní pobočky Sony optimistické, zejména díky růstu prodejů z vlastního online obchodu a nástupu virtuální reality.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments