If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V půlce října proběhne konference ke stavu českého herního průmyslu

Pozvánka na zvučná jména.

Předseda Pavel Barák nás informoval o chystané tiskové konferenci Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) k aktuálnímu stavu tuzemské videoherní scény, která proběhne v pátek 23. září od 11:00 v prostorech smíchovského Národního domu na náměstí 14. října, 82/16.

"Součástí tiskové konference bude prezentace nejnovějších dat z průzkumu mezi českými tvůrci her. Seznámíme Vás s obratem tuzemského herního průmyslu za loňský rok, obsazeností pracovních míst v sektoru i s aktuálními problémy a výhledy do dalších let," píše se v pozvánce pro média.

Unikátní statistiky z průzkumu okomentuje předseda Asociace českých herních vývojářů a člen představenstva Hospodářské komory ČR Pavel Barák a za reprezentanty klíčových herních studií promluví Slavomír Pavlíček z Bohemia Interactive, Martin Frývaldský z Warhorse Studios a Pavel Jiří Strnad ze studia GoldKnights. Po tiskové konferenci bude následovat prostor pro networking a individuální rozhovory.

Prezentace proběhne v rámci 20. ročníku jedné z nejstarších evropských herních konferencí – Game Developers Session (GDS) – která proběhne 23. a 24. září. Zúčastní se jí jak čeští, tak zahraniční tvůrci her, jako jsou Daniel Vávra (Mafia), Ivan Buchta (série Arma) či Benjamin Bauer (Crysis, Far Cry).

Přednášky doplní rovněž výstavní část, kde přední české herní společnosti a nezávislí vývojáři představí své studia i tituly.

Comments