If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V The Dark Pictures prozkoumají tvůrci Until Dawn různé podžánry hororu

Už nejen na PS4 - série začne s Man of Medan v Pacifiku.

Od Until Dawn (Alza.cz) už uběhlo pár let a o Supermassive Games jsme slýchávali jen v souvislosti s nějakými menšími projekty či VR odbočkami.

Nyní se však vymanili ze spárů Sony, resp. ze závislosti na ní, a už pro všechny platformy, tedy pro PC, PS4 a X1, oznámili nový velký projekt The Dark Pictures Anthology. Vzniká ve spolupráci s distributorem Namco Bandai.

Půjde o sérii samostatných, filmových, příběhově větvených her, které jim dovolí prozkoumat různé podžánry hororu, jichž napočítali celkem 39, ale to neberte jako slib, že tolik bude i her. Každá z nich bude mít vlastní nový příběh, prostředí i postavy. Všechny ovladatelné prý mohou zemřít, ale také mohou všechny přežít, záviset to bude jen na vás.

První z těchto her, nazvaná Man of Medan, vyjde příští rok a zavede vás na potápěčskou loď do Jižního Pacifiku. Partička čtyř mladých Američanů a jejich kapitán se vypraví pátrat po spekulovaném vraku lodi z druhé světové války, mezitím chtějí hodně kalit, ale nakonec z toho nebude výlet života, protože se jejich plán poněkud zvrhne.

Kvůli silné buoři se ocitnou uvězněni na lodi duchů, kde budou vystaveni nepředstavitelnému teroru a stresu, když se budou snažit najít cestu pryč z lodi a její temné historie.

Hra má být vysoce znovuhratelná a obsahovat více větvení než kterákoli předešlá hra od tohoto studia. Počítejte opět s rozličnými konci hry a různými scénáři odvíjejícími se dle vašich rozhodnutí - více časem na homepage.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments