If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

V zítřejším demu Gran Turismo 6 začne kvalifikace GT Academy

Co obsáhne a jak zní pravidla?

Sony se poněkud překvapivě rozhodla, že dlouhý půlrok před vánoční plnou verzí PS3 závodů Gran Turismo 6 poskytne široké veřejnosti jejich hratelné demo. Stane se tak už zítra, v úterý 2. července v 10:00 našeho času, kdy bude volně ke stažení z PlayStation Network (nevyžaduje vlastnictví předešlých dílů série). Demo bude fungovat jen v období letních prázdnin, tzn. do 31. srpna.

V sérii úkolů se setkáte s partnerskými vozy Nissan, konkrétně s modely Leaf, 370Z a GT-R. Demoverze GT6 hráčům nabídne úvodní začátečnická kola autoškoly ve stylu GT Academy, aby jim posléze zpřístupnila kvalifikační závody na okruhu Silverstone Grand Prix Circuit.

Smyslem dema totiž je zahájení soutěže GT Academy. Ta, jak možná víte z naší fotoreportáže, v sobě spojuje skutečné a virtuální závody, jichž se dosud zúčastnily dva miliony lidí. Vítěz minulého ročníku nedávno vyjel v reálném Le Mans a obsadil 4. místo ve své třídě, takže se vážně jedná o fungující cestu pro nalezení nových talentů, které by jinak běžným nákladným způsobem do motoristických soutěží nakouknout nemohly.

K účasti v GT Academy potřebujete účet na síti Sony, konzoli PS3 a připojení k internetu. Úkoly jsou prý navrženy tak, aby mohl štěstí zkusit úplně každý, ať už je naprostým nováčkem, nebo zkušeným jezdcem. Všichni, kdo se zaregistrují a dosáhnou v demu Gran Turismo 6 kvalifikačního času, navíc získají nějaký bonusový obsah zdarma.

"Nejrychlejší hráči soutěže se pak zúčastní závodů regionálního finále, kde se proti sobě utkají jak v samotné hře, tak i ve skutečných závodních vozech. Toto mezinárodní finále bude probíhat 28. a 29. srpna 2013, přesná lokalita bude ještě v průběhu soutěže upřesněna. Na této exkluzivní akci se společně utkají hráči z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Z každé země bude vybráno celkem 6 nejrychlejších závodníků, 4 z on-line kvalifikace a 2 z akcí pořádaných naživo, kteří na toto mezinárodní finále pojedou. Jen jeden nejrychlejší soutěžící z každé země, se poté přesune na slavný okruh Silverstone - zde bude rozhodnuto o celkovém vítězi, který dostane možnost připojit se k elitním závodníkům v barvách týmu Nismo," objasnila princip tisková zpráva Sony.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments