If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve odmění komunitu nižší cenou her

Nový prodejní model potrestá idioty v MP.

Firma Valve si může dovolit fungovat nestandardním způsobem a její zaměstnanci namísto řešení, kde sehnat peníze na dokončení nějaké hry, tráví čas v práci kreativně. Nejsou totiž spokojeni s nynějším systémem prodeje her, když plné ceny za krabicovky, měsíční předplatné nebo mikrotransakcem přímo nazvali za "rozbitý".

Šéf Valve Gabe Newell proto chce přijít s novým obchodním modelem, jak odhalil pro magazín Develop: "Namísto oceňovaní hry podle její kvality či trvanlivosti chceme přijít s novou filozofií, kdy už nebude platit totožná cena hry pro kohokoli, což je v reálu chyba. Nově bude do ceny zohledněna i hodnota zákazníka."

Co si pod tím představit? Pokud někdo pracoval pro tým a choval se dobře při hraní Team Fortress 2, díky čemuž je v herní komunitě oblíbený, mohl by dostat například příští hru DoTA 2 od Valve zcela zdarma. "Když je někdo naopak pitomec a připojil se na multplayerový server jen kvůli tomu, aby tam svými aktivitami otravoval ostatní, než je donutilo odpojit se, ten by měl platit za pořízení hry vyšší cenu než nyní. A ještě si muset doplatit za možnost používat hlasové příkazy," vysvětluje Newell.

Jak vidno, Valve velmi trápí problém idiotů v multiplayerových hrách a zneužívání anonymity na internetu. Nezbývá než jim přát, aby tento nápad pořádně vypilovali, ať se nedá snadno obejít např. založením nového účtu na Steamu. Každopádně snížení ceny za hru (nebo třeba dání přídavku zdarma jen "vzorným" hráčům) je motivace, která by mohla zabírat a donutit část lidí, aby svým chováním neobtěžovali ostatní, kteří si jen chtějí něco normálně zahrát. Držíme palce.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments