Skip to main content

Valve nejspíš dělá na své vlastní konzoli: Steam Box

Údajný obrázek, patent ovladače.

Spousta věcí naznačuje, že Valve by mohlo na Game Developers Conference nebo případně v létě na E3 oznámit, že vydají svou vlastní konzoli.

Konzole s pracovním názvem Steam Box by měla být založena na PC hardwaru. Šlo by v podstatě o set-top-box či mini PC, na kterém by mohly běžet PC hry a který by používal distribuční službu Steam. Podle článku v časopise The Verge od respektovaného novináře Joshuy Topolskyho by měl Steam Box ale podporovat i konkurenční distribuční služby jako Origin. Na rozdíl od X360 nebo PS3 by pak Steam Box mohlo vyrábět více výrobců, stejně tak by herní vývojáři nemuseli platit drahé licenční poplatky, pokud by na Steam Box chtěli mít hru.

Podle The Verge už byl na CES tajně představen první funkční prototyp. Steam Box podle zpráv obsahuje čtyřjádrový procesor Intel Core i7, 8 GB operační paměti a grafickou kartu od nVidie.

Už na začátku listopadu se na Twitteru zaměstnance Valve Grega Coomera navíc objevil tento obrázek, kterému nikdo dřív nevěnoval příliš pozornosti, ale ve spojitosti s informacemi o Steam Boxu by mohlo jít o prototyp. Navíc píše: "Udělali jsme tohle malé PC. i7 čtyřjádro, 8GB RAM, deska Zotac Z-68 s nVidia grafikou. Běží na tom Portal 2 RYCHLE."

Zjistilo se také, že Greg Coomer je na svém Twitteru dost sdílný a o budování miniaturního PC pro Valve mluví už docela dlouho.

Valve si navíc už v roce 2009 podalo patent na svůj vlastní gamepad. Na první pohled vypadá standardně, ale součástí patentu je i to, že by měl být ovladač schopen snímat biometrické informace z vašich rukou - tj. například jak moc se vám potí ruce a podobně.

Read this next