If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve omylem vyzradili streamovací službu Steam.tv

Zrodí se konkurence Twitch? + reakce.

Takhle si asi odhalení své "příští velké věci" nepředstavovali. Valve, provozovatel dominantního digitálního obchodu s hrami, totiž patrně chystají novou službu pro streamování her, která bude přímým konkurentem Twitch.tv, Mixer či YouTube.

Koncem minulého týdne byla totiž na okamžik spuštěna doména Steam.tv, přes kterou byly vysílány turnaje v DOTA 2. Žádná jiná hra tam streamována nebyla.

Valve to pro CNET komentovali slovy, že šlo pouze o interní test, který byl zpřístupněn veřejnosti pouhým omylem:

"Pracujeme na aktualizaci Steam Broadcasting hlavní akce výročního turnaje v DOTA 2. To, co jste mohli vidět, byl jen testovací režim."

Služba v tom krátkém náhledu obsahovala nový Steam Chat, který umožňuje pozvat přátele a sledovat video společně. Jinak se zdálo, že Steam.tv má zabudovanou podporu pro hlasovou komunikaci přes Google Chrome (ve Firefoxu či Edge ještě nefungovala).

Zatím tedy není potvrzeno, že by Valve měli skutečně ambice vkročit na nové kolbiště, ale vše by do sebe zapadalo a dávalo z jejich pohledu logiku, jestliže by umožnili více než sto milionů uživatelů streamovat či sledovat kterékoli hry z nabídky.

Musí neustále inovovat, aby zůstali lídrem na trhu, když jim z obchodu mizí velké hry jako Fallout 76 či Call of Duty Black Ops 4, které si výrobci raději budou prodávat sami, aby se nemuseli dělit o tržby.

Tagged With

Comments