If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Valve pomohou Microsoftu uvést PC Game Pass na Steam

Bude to jednodušší + konec Bethesda launcheru.

Když někdo dosud chtěl být předplatitelem PC Game Pass, počítačové odnože populární služby Xbox Game Pass pro přístup ke stovkám her včetně novinek, musel mít povinně aplikaci Microsoftu a přes ní se přihlásit.

V blízké budoucnosti to však bude mnohem jednodušší, což zajistí mnohem větší rozmach tohoto předplatného mezi PC hráče.

Gabe Newell totiž pro PC Gamer prohlásil, že nic nebrání v tom, aby PC Game Pass dorazil na Steam.

Momentálně podle všeho probíhají jednání Valve s Microsoftem, jak toto technicky pořešit, takže to je zřejmě otázka možná pár týdnů či měsíců, než se tato možnost objeví v nabídce Steamu.

"Je očividné, že pro zákazníky to je populární předplatné, takže budeme moc rádi, když by se šlo přihlásit i prostřednictvím Steamu. Pokud něco zákazníci chtějí, měli byste se postarat o to, jak jim to dát. Naopak vytvořit vlastní službu předplatného pro hry v tuto chvíli neplánujeme," uvedl CEO firmy stojící za dominantní digitální distribucí PC her.

Vztahy mezi Valve a Microsoftem jsou skvělé od doby, kdy byly hry od MS uvedeny na Steamu a mnoho z nich se zařadilo mezi ty nejprodávanější. Časy, kdy se mohutně tlačila exkluzivita Windows Store, který hráči nenáviděli, jsou dávno pryč.

Minulý týden také došlo k odpískání Bethesda launcheru pro PC hry. Od začátku dubna bude možné migrovat svou knihovnu otamtud na Steam. Čili hry, které máte pořízené přes Bethesda launcher, budou ve vašem seznamu na Steamu a tam je půjde i hrát. Přenesou se také některé uložené pozice, ale u vybraných titulů to bude chtít manuálně zkopírovat.

Každopádně i tak budete stále potřebovat účet na Bethesda.net, protože řada starších her a online služeb na ní závisí. Výhodné to spíš bude do budoucna, že připravované hry jako Starfield si už vystačí jen se Steamem, aby se to nekomplikovalo.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments