If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vávra v Respektu: Někdo se divá na Ordinaci, někdo hraje hry

Vítaná osvěta v časopisu.

Kreativní mozek pražského studia Warhorse poskytl ojedinělý rozhovor pro politicky-společenský týdeník Respekt, čímž opět pomáhá v dlouhotrvajícím úsilí, aby lidé začali brát hry vážně a nedívali se na hráče jako na uhrovité puberťáky.

Ve většině otázek se Dan Vávra věnuje srovnávání vývoje her s filmy - podle něj to je těžší a nepředvídatelná disciplína, jelikož nevíte, co vás čeká. Vysvětluje, proč se neřídí nejnovějšími trendy, jinak by ostatně ani jejich Kingdom Come nikdy nevzniklo. Virtuální realitu nevnímá jako budoucnost videoher kvůli odstřižení člověka od skutečného světa.

Řeč se stočila i na to, jak moc se hry stávají součástí našich životů, proč se neustále zjednodušují, zda by je doporučil dětem nebo jestli je možné je považovat za plnohodnotná umělecká díla. Pro někoho, kdo o hrách moc neví, to je dle našeho názoru výborná a rozumně vyargumentovaná osvěta. Cílem Vávry je sdělit světu, že hry jsou normální forma zábavy, kterou všichni nějak konzumují, podobně jako se někdo jiný po večerech dívá na TV Nova na seriály typu Ordinace v růžové zahradě.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments