If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vše co potřebujete vědět o Survival Mode ve Fallout 4

Nyní je beta na Steamu.

Chcete si vyzkoušet Survival Mode ve Fallout 4? Tohle všechno byste měli vědět:

Není zde možnost manuálního ukládání, ani rychlého cestování. Pokud si chcete hru uložit, musíte najít postel a odpočívat alespoň hodinu. Postele se tak stávají Svatým grálem a každé setkání s nepřáteli je velmi nebezpečné.

Damage jak vás, tak i nepřátel je v Survival Modu vyšší. Sice máte větší damage, ale nepřátelé také, takže si musíte dávat pořádný pozor a chovat se strategičtěji. Také si musíte více dávat pozor na prostředí, protože nepřátelé se nebudou objevovat na vašem kompasu. Stejně tak zajímavá místa se tam objeví pouze v momentě, kdy budete u nich poblíž.

Novinkou v Survival Mode je perk Adrenaline, který poskytuje damage bonus pro několik zabití nepřátel za sebou. Každých pět killů zvýší Adrenaline, což přidává pět procent k damage. Po 10 úrovních může být maximum bonusu k damage 50 procent, ale pokud se vyspíte, vynuluje se vám 2 až 10 úrovní podle toho, jak dlouho spíte.

Potýkat se budete také s vyčerpáním, hladem a žízní. To bude ovlivňovat vaše zdraví, SPECIAL statistiky nebo snižovat imunitu. Způsobuje to také únavu, která snižuje počet Action Points.

Ve hře se objevují také nové nemoci, na které si budete muset pořídit antibiotika. Co se váhy kterou unesete týče, tentokrát toho unesete více, ale náboje mají také svou váhu.

Comments