If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ve Windows 8 Marketplace nekoupíte hry pro dospělé

A na Xboxu budou pořád Microsoft Points.

Velkým lákadlem nových Windows 8 by měl být Marketplace. Tak trošku kopie Apple Store od konkurenčního jablíčka, kde byste měli mít přehledně kompatibilní a schválený software, který půjde snadno stáhnout i nainstalovat. Pro hry ale úplně ideální nebude. Windows 8 Marketplace totiž nebude nabízet žádné hry pro dospělé.

V podmínkách Microsoftu přímo stojí, že "aplikace s přístupností vyšší než PEGI 16, ESRB MATURE a podobné nebudou na Marketplace povoleny". V USA to mají s přístupností jednodušší, protože tam není příliš mnoho her, které ji mají vyšší než MATURE, ale v Evropě, kde je systém PEGI, bude problém.

Her, které mají vyšší přístupnost než PEGI 16, tedy PEGI 18, je mnoho a jsou mezi nimi i takové tituly jako The Elder Scrolls V: Skyrim, Zaklínač 2, Modern Warfare 3, Max Payne 3, Dishonored, série Mass Effect, Assassin's Creed a spousta dalších.

V podmínkách přístupu na Marketplace ale mají i další pravidla jako "nesmí být zobrazováno nadměrné pití alkoholu nebo užívání tabáku" (takže Max Payne 3 nebo LA Noire může mít problém i v USA), "nesmí být nadměrně používáno vulgárního jazyka" (takže může mít problém většina her).

Neznamená to samozřejmě, že vám na Windows 8 tyto hry vůbec nepůjdou. Jen je nebude možné pořídit pohodlně přes Marketplace, ale budete si je muset instalovat pěkně postaru.

K tomu se váže také další zpráva z Microsoftu. Pokud nemáte moc rádi na Xboxu Microsoft Points, asi byste si měli zvyknout. Podle Microsoftu je rozhodně nemají v nejbližší době v plánu rušit. Ačkoli měly být původně také na Windows 8, nakonec se používat nebudou, ovšem zrušení Microsoft Points na PC rozhodně neznamená, že budou zrušeny podle Microsoftu také na Xboxu.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles