If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Švédské tanky se valí do War Thunderu

Desítký známých vozidel.

Společnost Gaijin Entertainment oznámila, že hlavní téma její další velké aktualizace obsahu "Viking Fury" vojenské online akční hry War Thunder budou švédská bojová vozidla. Ale nejen ta - celkem se ve hře objeví více než 60 zbrusu nových vojenských strojů. Například sovětské námořnictvo dostane lehký křižník Sverdlov, zařazený do služby krátce po 2. sv. válce a například americké letectvo získá proudový letoun z éry války ve Vietnamu - Douglas A-4B Skyhawk.

Švédské tanky možná nejsou tak slavné, jako vozidla jiných zemí, které se ve 20. století účastnily reálných konfliktů, ale jedná se o vozidla vyvinutá na základech bojových zkušeností získaných sousedními státy a také s ohledem na místní terén, což vedlo k vzniku mnoha unikátních a praktických vozidel. V další velké aktualizaci War Thunderu si budou moci hráči vyzkoušet vše, od lehkých předválečných modelů jako Strv m/31 a Strv m/40L, až po současné, jako je Strf 90C a postavit je proti bojovým vozidlům větších tankových mocností. Mimochodem, švédské tanky se nějakých bojů přece jen zúčastnily. Například při povstání na Santo Domingo používali rebelové tanky Strv m/40L proti americkým M48 Patton, zatímco mnoho různých variant Strf 90 je používáno Švédskem, Dánskem a Norskem v probíhajícím konfliktu v Afghánistánu.

Loď Sverdlov byla prvním plavidlem třídy sovětských lehkých křižníků Projekt 68bis, které byly postaveny na základech zkušeností získaných během 2. sv. války. Byl vyzbrojen vysoce efektivní protiletadlovou výzbrojí, měl dobré pancéřování a vynikající operační dosah. Sverdlov byl spuštěn a operoval ve vodách Baltského moře a Atlantického oceánu až do vyřazení z výzbroje v roce 1978. Sverdlov se nikdy nedočkal bojového nasazení, ale proslavil ho okamžik, kdy na jeho palubě dorazila do Londýna sovětská delegace u příležitosti korunovace královny Alžběty II.

Douglas A-4 Skyhawk byl velmi ekonomický a jednoduše provozovatelný bitevní a stíhací letoun, vyvinutý ihned po konci korejské války. Primární výzbroj A-4B tvoří dvojice 20mm kanónů Colt Mk.12 a pod křídla jdou podvěsit neřízené střely typu Mighty Mouse nebo Zuni, dále pak řízenou munici typu Bullpup či střely vzduch-vzduch Sidewinder, až po klasické neřízené pumy či přídavné 20mm kanónové kontejnery. Skyhawky se dočkaly akce i po Vietnamu, zejména během války o Falklandy (kde je nasadilo argentinské letectvo) a až do roku 2018 byste je našli na palubě brazilské letadlové lodi Sao Paulo, než byla loď vyřazena ze služby.

Sledujte novinky na oficiálním webu War Thunderu, ať vám neunikne nic z další velké aktualizace hry, která do hry dorazí v polovině března.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author

Redakce

Contributor

Comments