If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Veletrh E3 2020 bude dle všeho nejspíš zrušen

Tvrdí to insideři.

Už beztak diskutabilní přínos výstavy E3 v Los Angeles dostal další citelnou trhlinu, po dřívějším odřeknutí některých důležitých výrobců her typu Sony kvůli nespokojenosti s jejím zastaralým konceptem, který jen těžko konkuruje internetu a živým vysíláním.

Různé zdroje napříč herní branží zaslechly, že její letošní ročník měl být kvůli rozšiřujícímu se koronaviru definitivně odpískán.

Červen je sice ještě daleko a situace se do té doby může změnit k lepšímu, ale organizátoři asi nechtějí, aby nastala situace jako s konferencí GDC 2020, kam si mnozí vývojáři koupili letenky a zamluvili hotely, načež pak vše přišlo vniveč kvůli zrušení akce.

O zániku E3 2020 nejprve něco naznačil menší vydavatel Devolver Digital. Později se k němu přidal redaktor Kotaku, Jason Schreier, podle nějž se sice vše ještě řeší, ale zřejmě jde jen o otázku času, než se organizátor ESA rozhodne akci oficiálně zrušit.

Pokud by se tak stalo, může to být poslední hřebíček do rakve E3 jako takové, která se už příští rok nemusí postavit znovu na nohy, když další a další vystavovatelé zjistí, že je vlastně mnohem lepší vsadit (investovat) na jiné způsoby oznámení her či jejich propagace.

Podle nejnovějších informací Bloombergu dojde k oficiálnímu ohlášení konce E3 2020 dnes v šest hodin našeho času. Prý se jedná o přesunu výstavy na letní termín s větším zaměřením na online.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments