If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Mezi hráči narůstá počet žen

Zejména díky konzoli Nintendo Wii.

Nový průzkum společnosti NPD Group, monitorující trh v USA, poukazuje na stále stoupající množství žen mezi hráči videoher. Nejnovější čísla, zohledňující ovšem podíl žen pouze v rámci konzolového segmentu, hovoří o jejich 5% nárůstu - při porovnání roku 2009 s rokem 2008. Z čehož následně vychází resumé, že celkový podíl hezčí poloviny lidstva mezi konzolovými hráči měl být v minulém roce 28%! Každý čtvrtý hráč je tedy žena?

Samozřejmě, největší zásluhu na tomhle jevu má konzole Wii, která, navzdory silné konkurenci ze strany mobilních her a sociálních herních sítí, registruje ze všech herních systémů největší zájem právě ze strany ženského pohlaví. Nicméně nelze nevidět, že stoupá (byť logicky výrazně menším tempem) i počet hardcore hráček. V kategorii tzv. extrémních hráčů, schopných hraní věnovat nějakých 39 hodin týdně, se totiž měl o 4% zvětšit podíl žen!

Čtyřprocentní nárůst hráčů ženského pohlaví ostatně zaznamenal i segment handheldů, tedy PSP a DS. A tady rozhodně nejde jenom o mainstreamovou zábavu. Hry se zkrátka stávají čím dál větším fenoménem, bourajícím věkové či další hranice. Mimochodem, máte sami ve svém okolí nějakou opravdu náruživou hráčku videoher?

Comments