If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Video chce naladit na atmosféru ELEX

+ detaily o sci-fi fantasy RPG.

Vypadá to podobně jako Risen či Gothic, akorát tam hrdinové létají s jetpacky. Zhruba takový bude asi váš letmý dojem z připravovaného RPG ELEX od Piranha Bytes. Ti pro festival RPC2016 připravili náladové video z pre-alpha verze, které dnes zveřejnili i pro ty, kteří se ho nemohli osobně zúčastnit:

Na čerstvě spuštěné homepage se dozvíte spoustu detailů: o postapokalyptickém otevřeném světě míchajícím sci-fi a fantasy, o hlubokých morálních volbách či nepřátelích, kterými se zde stanou raptoři, mechové nebo zmutované kreatury. Ve hře nebude tradiční systém tříd, namísto toho musíte získat důvěru každého z učitelů, abyste rozvinuli své schopnosti. Ty ovšem nemají stačit k přežití, záležet bude i na vašem přístupu k okolním lidem a jak ovlivníte jejich životy. Záviset bude i na volbě frakce a nalezení společníka.

Dějištěm bude planeta Magalan, kde kdysi žily miliardy lidí a byla technologicky velmi pokročilá, jenže pak ji zasáhl meteorit a ti přeživší v bitvě chtějí získat jediné: Elex, vzácnou surovinu z meteoritu. Může pohánět stroje, otevřít cestu k magii nebo převést život do nových forem, případně díky maně přeměnit zamořenou pustinu v bujné lesy. Každá z frakcí má s Elex vlastní úmysly, které jsou protichůdné vůči těm od ostatních. Na čí stranu se přidáte vy?

Všech pět oblastí herního světa má být od začátku přístupných, takže budete moci jít, kamkoli vás nohy zavedou. K boji využijete meče, sekyry, šípy nebo třeba harpunu. Tvůrci tvrdí, že Elex nabídne nejširší výběr zbraní v historii RPG her, čímž naráží na přítomnost plasma pušky, brokovnice či plamenometu. Každý si prý najde svůj styl, který mu v boji vyhovuje, nezbývá než doufat, aby se z toho nevyklubalo něco ve stylu "Pes s kočičkou vařili dort..."

Tagged With

Comments