If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Videosrovnání Call of Duty: Ghosts na PS3/X360 s PS4 verzí

Na tento okamžik všichni čekali.

Na tento okamžik všichni čekali. Po Battlefield 4 další zásadní hra, která měla odpovědět na otázku, jestli si náruživý hráč o letošních Vánocích ještě naposledy vystačí se starými konzolemi nebo zda je bude "muset" vyměnit za novou generaci. Jak to dopadlo?

Nějakých 80 milionů PS3/X360 na trhu odmítli Infinity Ward hodit přes palubu a Call of Duty: Ghosts (recenze) tak vypadá v prvním videosrovnání od IGN na PlayStation 4 dost podobně. S upgradem proto není kam spěchat a člověk neudělá chybu, když sáhne po old-gen verzi. Výsledek lze popsat slovy, že ta nextgenová ničím zvláštním kromě více detailů nevyrazí dech, zatímco na starém hardwaru se hra překonává a ždíme z něj maximum, ačkoli obě po vizuální stránce působí bez debat o úroveň hůře než konkurenční Battlefield 4.

Největší rozdíl v grafice je zde patrný v podmořské misi, kde naplno vynikne hezčí nasvícení i září více barev, což se týká i jednoho předvedeného místa v multiplayeru. Nebo když kostelík při apokalypse padá ze srázu, je na nextgenu těch jeho trosek o něco více a vypadají propracovaněji, stejně jako třeba model vojáka při osvětlování záblesky bouřky. Ale že by to byly nějaké dramatické změny, kvůli kterým musíte ihned impulsivně pořizovat novou konzoli, to se rozhodně říct nedá.

Pozn: ve videosrovnání chybí Xbox One verze, protože na ni od Microsoftu platí pozdější embargo, zřejmě kvůli známému handicapu s během jen v rozlišení 720p oproti 1080p na PS4.

Comments