If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Videosrovnání všech konzolových verzí Cyberpunk 2077

PC je králem a následuje Stadia + změny v patchi.

Patrně jste zaznamenali, že Cyberpunk 2077 je momentálně (v den oficiálního vydání) na starých (jediných běžně dostupných) konzolích v dost tragickém stavu. Aneb staré zvěsti insiderů o značných potížích s rozjetím hry na old-genu nelhaly.

Brzy má být venku patch 1.03, který má dle výčtu změn řešit ve všech verzích výkon a stabilitu, občasné padání, načítání textur, loadování, trhání framerate apod.

Ještě před jeho příchodem připravil YouTuber Resero zajímavé videosrovnání, které poměřuje všechny dosud existující konzolové verze hry.

Vedle sebe tedy jsou dány podoby hry pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X / S a takto to dopadlo:

Paradoxně se zdá být lepší volbou streamovaná verze Cyberpunk 2077 na službě Google Stadia, která prý na rozumně rychlém připojení šlape velmi dobře, ačkoli v ní musíte zapomenout na raytracing (ten je jen na PC):

John Linneman, uznávaný expert z Digital Foundry, prohlásil během příprav jejich technického rozboru následující, což se nepochybně rychle stane všeobecně uznávanou "pravdou":

"Začíná být nad slunce jasné, že je OBŘÍ rozdíl mezi verzí Cyberpunk 2077 pro high-endová PC a čímkoli ostatním. Takový rozdíl byl běžný během generace PS3 a X360, ale poslední dobou vymizel, asi něco jako svého času Battlefield 3 na PC a konzolích."

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments