Skip to main content

Virtuální fotbalisté si v sérii turnajů rozdělí 210 000 Kč

Hyundai MČR FIFA právě začíná.

Nejprestižnější esportová soutěž v Česku přidává do svého programu další hru. Po deseti letech se vrací oblíbený fotbalový simulátor. Hyundai MČR FIFA nabídne celkem čtyři turnajové zastávky a jedno grandfinále ve Vodafone PLAYzone Areně. Hráči si během celé sezony, která obsahuje několik samostatných turnajů, rozdělí finanční odměnu 210 000 Kč.

Kvalifikace na první zastávku sezony Hyundai MČR FIFA začíná již 11. října. Jejího vítěze se pak fanoušci dozvědí 5. listopadu na Brněnském výstavišti během Tipsport MČR CS:GO. Závěrečné zápasy totiž proběhnou na výstavní ploše titulárního partnera, automobilky Hyundai. Zde také organizátoři z agentury PLAYzone rozdělí prvních 40 000 Kč z celkové finanční dotace, která v součtu všech turnajů dosahuje 210 000 Kč.

Na závěrečné grandfinále se pak mohou diváci těšit 13. a 14. května příštího roku. Závěrečné zápasy bude hostit esportové centrum Vodafone PLAYzone Arena, která v letošním roce otevřela své brány na pražském Chodově. V ní proběhne kromě grandfinále i jedna ze zastávek. Zbylé dvě se odehrají online. Soutěž je otevřená všem. Jediné, co zájemci potřebují pro registraci, je FIFA 23 na PlayStation 5 a tým ve FIFA Ultimate Teamu.

„Ani letos nebudou fanoušci virtuálního fotbalu ochuzeni o svoji oblíbenou hru. Poté, co se COOL Liga stala součástí MČR, přidáváme do jeho programu i FIFU. Zvítězí hráč Sparty, Slávie, plzeňské Viktorky nebo si titul odnese jiná organizace? Nového šampiona čeká dlouhá cesta plná napínavých zápasů. Přeji všem hráčům mnoho štěstí a divákům spoustu hodin fotbalové zábavy,“ říká Jakub Jícha z agentury PLAYzone, hlavní organizátor Hyundai MČR FIFA.

Titulárním partnerem soutěže je automobilka Hyundai, dalšími partnery pak jsou výrobce chipsů Pringles a výrobce počítačových pevných disků WD_Black.

Všechny aktuální informace o MČR najdete na stránkách zde.

Read this next