Skip to main content

VITA s 3G je podle Sony investice do budoucna

Na přijaté SMS zprávy bohužel nelze odpovídat.

Uvažujete, že si pořídíte handheld zařízení od Sony VITA a nevíte, zda jít do o něco dražší verze s 3G? Sony říká, že taková investice se vyplatí v budoucnu.

"Mít 3G v herním přenosném zařízení je novinka a když jsme VITA navrhovali, byla to jedna z věcí, kterou jsme tam chtěli mít. Ale dokud nebude systém na trhu a vývojáři si s takovou možností nepohrají a neuslyšíme něco od zákazníků... Uvidíme, chce to léta experimentování a najít způsob, jak neustálé připojení na handheldu využít, ale pokud někde nezačneme, nemůžeme experimentovat," řekl Shuhei Yoshida ze Sony pro server IndustryGamers.

"3G je prostě investice do budoucna. Věříme, že zákazníci si to uvědomí. Tyto systémy mají životnost mnoho let, budeme upgradovat firmware, přidávat nové možnosti, ale zákazníci si jen stěží mohou updatovat hardware."

Upozorňuje také, že 3G je ve VITA zejména kvůli sociálním sítím a sociálnímu aspektu, který je zabudován do celého systému. "Když spustíte hru, neocitnete se přímo ve hře, ale na stránce, kterou mohou aktualizovat tvůrci hry, vidíte, co ve hře dělají vaši přátelé. Všechny tyhle sociální věci jsou možné díky 3G."

Jak se ukazuje, 3G verze VITA dokonce může přijímat i textové zprávy. Alespoň u modelů prodávaných v USA. Bohužel, zatím není žádná možnost na tyto textové zprávy ve VITA odpovídat.

Sony také už na VITA vydala první update firmware na verzi 1.61, která přidává mapy na homescreen a updatuje Photo aplikaci, která už dokáže natáčet i videa. Při hodnocení her můžete také své hodnocení zobrazit u sebe na Facebooku. Aktualizován byl také Content Manager Assistant, což je program, přes který můžete nahrávat přes počítač nebo nově také přes Mac do VITA média.

Read this next