If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vnitřnosti PlayStation 4 oficiálně rozmontovány

Podívejte se, co skrývá pod kapotou. Jak se liší od PC?

Žádné rozmontování konzole nějakým fanatikem doma na koleně, který jen hádá, co by asi tak která část mohla být, nýbrž vzetí šroubováku do ruky tím nejpovolanějším, přímo ředitelem vývojářů jménem Yasuhiro Ootori v laboratořích výrobce.

Prestižní magazín Wired se vypravil do hlavní centrály Sony v tokijské čtvrti Shinagawa, aby tam zdokumentoval opravdu výjimečný pohled do útrob PlayStation 4. Jak se vlastně liší od běžných PC, ke kterým bývá tolik přirovnávána obdobnou architekturou? Jak vypadá základní deska konzole, když se odstraní horní kryt?

X86 procesor jako v PC, ale s integrovaným grafickým čipem, má samozřejmě speciální design, aby se do bedny vůbec dokázal vejít. Obklopuje ho šestnáct jednotek pro 8 GB paměti GDDR5 s celkovou propustností 176 Gbps. Zvláštností je sekundární procesor na základní desce, který zajišťuje například stahování za nízké spotřeby energie i ve standby režimu.

Na boku se nachází Wi-Fi anténa, USB 3.0 konektor, AUX konektor pro kamerku, HDMI konektor, audio výstup a připojka gigabitového ethernetového kabelu. Když se šroubovák zavrtal ještě hlouběji do vnitřností konzole, na spodní straně desky vykoukl masivní chladič pro odvod tepla k větráčku o průměru 88mm. Jeho rychlost i směr proudění vzduchu prý jsou hned od začátku součástí designu celé konzole.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles