If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Všechno od Epicu bude na Natal

Gears of War 3 fungovat přes senzor?

Mark Rein, viceprezident Epic Games, kteří stojí za sérií Gears of War, řekl celkem zásadní věc. Prohlásil totiž, že všechny jejich budoucí hry již budou podporovat technologii Natal – tedy ovládací prvek bez ovladače.

V rozhovoru pro Official Xbox Magazine prozradil, že vývojáři se Natalem intenzivně zabývají. "Ještě nevím, jak to ovlivní naše budoucí hry, ale věřím, že všechno, co v budoucnu pro Xbox vyrobíme, bude nějakým způsobem Natal podporovat." Dle jeho slov neustále chtějí, aby využívali všechny možnosti, jaké platforma Xbox nabízí.

Mark Rein dokonce věří, že Natal klidně může fungovat i s hrami, se kterými si tento "ovladač" ani nelze představit. "Klidně si dokážu představit sedět před televizní obrazovkou a s Natalem hrát hry jako je Gears of War, Call of Duty nebo jiné FPS hry. Rukou dám spoluhráčům signál, aby někam šli místo toho, abych to říkal do mikrofonu. Nebo když budu chtít hodit granát, prostě pravou ruku sundám z ovladače, granát hodím a zase ji na ovladač vrátím."

Hráči ovšem nemusí být vyděšení, že jim Natal naruší to, jak jsou zvyklí hry hrát. "Nebudete měnit celé Halo," dodává Rein. "S Natalem ale můžete některé ovládací prvky zjednodušit. Je velice jednoduché zapamatovat si, jak se hází granát, když jej opravdu házíte."

Na druhou stranu ale Mark Rein přiznává, že to není naprostá nezbytnost. "Asi to ale není cílem Natalu. Na takový druh her Natal nepotřebují."

V překladu to tedy znamená, že budoucí hry od Epic Games sice Natal mohou využívat, ale nebude na něm kompletně postaveno celé ovládání. Jen mohou využívat jeho funkcí k některým ovládacím vylepšením.

Comments