If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Většina kupujících Wii U preferuje dražší model

Kolik kusů se v Británii prodalo za úvodní víkend?

Podle společnosti GfK, zabývající se průzkumem trhu ve Velké Británii, se tamní zákazníci jednoznačně rozhodli pořídit dražší model nové konzole Wii U, který je díky přibalení hry a větší kapacitě mnohem výhodnější.

Přibližně 60 procent kupujících sáhlo po Premium modelu za 300 liber s hrou Nintendo Land. Třetina raných majitelů Wii U zvolila nejdražší balení s hrou Zombi U, takže po nejnižší a nejlevnější verzi Basic s 8 GB sáhlo jen 10 procent lidí. K jedné konzoli si obvykle pořizují dvě hry.

Podle zdrojů MCV se ve Velké Británii za úvodní dva dny mohlo prodat okolo 40 tisíc kusů konzole Wii U. Prý by to bylo vyšší číslo, pokud by některé obchody v centrech velkých měst neměly vyprodáno. Nyní čekají na opětovné zásobení, avšak má jít jen o menší zásilky, ta větší várka konzolí se očekává až začátkem příštího roku.

Do multiplatfornního TOP20 žebříčku se z exkluzivit Wii U probojovalo jen Nintendo Land na 11. místě, New Super Mario Bros U na 13. místě a ZombiU na 17. místě. Další pořadí startovních Wii U her by bylo následující: Sonic & All Stars Racing Transformed, Batman: Arkham City, Black Ops 2, Sports Connection, Assassins Creed 3, Just Dance 4 a Tekken Tag Tournament 2.

Tagged With

Comments