If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vychází experimentální survival Walden

Na samotě u rybníka.

Na hráče, kteří rádi zkoušejí neotřelé nápady, cílí neznámá survival hra Walden, na níž prý malé studio Game Innovation Lab pracuje posledních deset let.

Tak jako americký filozof a přírodovědec Henry David Thoreau si v roce 1845 postavíte malou budku u rybníka Walden Pond v americkém státě Massachusetts. Pokusíte se tam ve skromných podmínkách přežít v kombinaci se snahou o najití inspirace do života. Hra tedy čerpá ze skutečně proběhlého experimentu, který trval dva roky a pak byl knižně popsán.

V šestihodinovém zážitku budete solitérsky objevovat otevřený svět, obdivovat jeho malé krásy, trhat plody lesa, chytat ryby či hledat něco jiného k snědku. Mezitím se musíte starat o své oblečení, udržovat přístřešek během různých ročních období a shánět palivo k vaření si a asi i topení.

Od Walden prý nemáte čekat drsný střet s nehostinnými podmínkami a strategické výzvy jako v ostatních survivalech, namísto toho spíš bude o vyčištění hlavy a hledání harmonie s přírodou. Vším se pak povine vyprávění na základě literatury od zmíněného filozofa, jehož fanoušky chce oslovit.

Hra se přehoupne ze současného Early Access do finální podoby na Den nezávislosti, 4. července. Stojí 19 dolarů a distribuována je pouze přes homepage autorů.

Comments