If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Výhled na rok 2010 od analytičky NPD

Herní průmysl má čekat úžasné období.

Analytička společnosti NPD, která audituje prodané hry v USA, očekává od letošního roku, že bude opravdu úžasný pro celý herní průmysl. Zatímco Vánoce skončily pro největší americké řetězce shodnými tržbami jako před rokem, nyní by měly jít při meziročním srovnání prudce nahoru.

"První čtvrtletí 2010 bude tím nejnabušenějším ze všech dob, protože do něj sklouzla spousta významných titulů z Vánoc," zopakovala Anita Frazier známou pravdu. Ty pravé žně pro obchodníky podle jejího názoru nastanou, až Activision Blizzard uvede Starcraft II a především datadisk Cataclysm pro World of Warcraft.

Co se týče rostoucího podílu digitální distribuce, předpovídá zaměstnankyně NPD, že v roce 2010 již překoná tržby z tradičních kamenných obchodů. Navíc jim podle Anity Frazier nepomůže rozmach her na sociálních sítích, které jsou dostupné zdarma a dokáží uspokojit nenáročné publikum.

"Existence těchto her bude vytvářet tlak na zlevnění běžného obsahu cíleného na masy, ale plnohodnotné hry nenahradí," uzavřela svou věštbu zasvěcená analytička. Také připomněla záměr Sida Meiera převést na Facebook Civilizaci formou MMO.

Comments