Skip to main content

Vyjádření šéfa českého GAME k situaci v Anglii

A jak se daří této herní síti u nás?

V návaznosti na středeční a čtvrteční zprávy o problémech britského herního řetězce GAME a možných dopadech na celý herní průmysl požádal Eurogamer o komentář Lukáše Karla, šéfa domácího prodejce Game Czech a.s.

"O situaci v Game UK samozřejmě víme a jsme pravidelně informováni o jejím vývoji. České pobočky společnosti Game se ovšem prozatím problémy anglické matky dotýkají pouze okrajově a nijak závažně neovlivňují naše fungování," odpověděl nám.

A jak se daří tomuto obchodnímu řetězci s hrami v České republice? "Výsledek právě skončivšího fiskálu je pozitivní a v rámci celé Game Group patříme k bezproblémovým teritoriím. Na spekulace o budoucnosti Game v Čechách je ještě brzy, jelikož jednání na vyšších místech stále probíhají," uvedl včera odpoledne Lukáš Karel, regionální ředitel GAME v ČR.

Mezitím se daly věci ve Velké Británii rychle do pohybu a byla oznámena nová dohoda s věřiteli GAME, kteří díky ní také budou moci mluvit do restrukturalizačního plánu. Tím je aktuální krize zažehnána a všichni zúčastnění si věří, že společnost projde finanční prověrkou koncem února.

Read this next