If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Výkonnější konzole Xbox One Scorpio o Vánocích 2017

ZÁSADNÍ ZPRÁVA už oficiálně.

Prý už žádné kompromisy, odstranění bariér, hraní bez hranic, nejlepší možná plynulost v 60 fps, opravdové hraní v rozlišení 4K, žádné omezování her a vývojářů výkonem. Taková jsou oficiální slova.

Microsoft na úplný závěr své E3 2016 konference přišel se zásadní zprávou - oznámením úplně nové konzole Xbox One s pracovním názvem Project Scorpio, čímž potvrdil starší spekulace. Přijde na trh o Vánocích 2017, cenu zatím neznáme.

"Bude obsahovat nejvýkonnější grafický čip, který byl k dnešku dán do herní konzole. V době, kdy přijde na trh, to bude nejvýkonnější konzole," sebejistě prohlásil xboxový boss Phil Spencer. Konference Sony možná i o PS4K (dorazí neznámo kdy) se totiž koná až v noci na zítřek :)

Technické specifikace zní takto: 8 jader procesoru, výkon 6 teraflopů, propustnost paměti 320 GB/s, podpora 4K/VR hraní (např. Fallout 4 VR).

Ale nemusíte se bát, Microsoft slíbil, že nenechá stávající základnu majitelů Xbox One na holičkách: "Všechny hry budou zpětně fungovat i na původním Xbox One a Xbox One S (dnešní oficiální oznámení a video zde), nebudeme nikoho nutit k upgradu. Kompatibilní bude mezi konzolemi i veškeré přislušenství."

Dnešek prý znamená nový začátek hraní napříč generacemi, čímž se naráží i na cross-play podporu u všech her mezi Windows 10 a Xbox One. Microsoft se rozhodl vše oznámit takto brzy kvůli tomu, aby jeho partneři a vývojáři měli dostatek času a mohli připravit báječné hry na start o podzimu 2017.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments