If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Výkup a bazar starých herních konzolí spouští JRC a Smarty

Prý jako první velký hráč na trhu.

Podle odhadů leží v českých domácnostech ladem desetitisíce starých a funkčních herních konzolí. Hráči si totiž často pořídí nové stroje, ale těch starých se nezbaví. Vyhazovat starší, ale stále funkční konzole je škoda, hledat kupce a pak si složitě posílat balíčky a peníze je zase otrava.

Síť herních obchodů JRC spolu s e-shopem smarty.cz teď nabízí řešení tohoto problému. Jako první velcí hráči na trhu spouští výkup a následný bazar herních konzolí. Bazarové stroje se budou prodávat s veškerou potřebnou kabeláží, s originálním ovladačem a roční zárukou.

Výkup je v tuto chvíli možný na prodejnách JRC a na webu smarty.cz, v nejbližších dnech se spustí i na novém webu JRC. Vykoupené zařízení technici vyčistí a opraví, pak je nabídnou k prodeji včetně záruky, slibuje obchod.

Podobně jako u již fungujícího bazaru mobilů a další elektroniky jde prý v podání skupiny Smarty o pečlivě řízený proces, včetně vyčištění, otestování a záruky na použitý přístroj pro kupující.

„Zjistili jsme, že konzole jsou velmi zvláštní komodita. Po uvedení nové generace lidé tu starší zhusta nechávají ležet doma. Máme čísla, podle kterých leží v českých domácnostech ladem desetitisíce funkčních strojů. Ty by na jedné straně mohly někde jinde sloužit dál, na druhé straně mají české domácnosti v šuplících možná až stamiliony korun, které zbytečně ztrácí na hodnotě," uvádí Rudolf Konečný, obchodní ředitel skupiny Smarty.

Pokud chtějí lidé zařízení prodat online, naklikají, o jaký model jde a vyplní krátkou tabulku. Do ní zadají údaje o stavu konzole a sepíšou všechno příslušenství, se kterým stroj chtějí prodat. Po vyplnění potřebných údajů se zobrazí odhad výkupní ceny. Pokud s ní souhlasí, vyplní osobní údaje a konzoli zanesou do nejbližší pobočky Zásilkovny. Do pěti pracovních dnů je bude kontaktovat výkupce s konkrétní nabídkou výkupní ceny. Ti, kdo chtějí zařízení prodat osobně, ho jednoduše můžou s příslušenstvím (a ideálně i originální krabicí) zanést na některou z prodejen JRC, kde s nimi vše vyřeší prodejce.

„Vedle bazaru her, který je v JRC klasikou, teď nabídneme i bazar konzolí. Věříme, že ho přivítají všichni hráči, kteří nepotřebují mít za každou cenu vždy ten nejnovější stroj," říká Rudolf Konečný. S výkupem a bazarem zařízení mají ve skupině Smarty zkušenosti. „Jsou tomu čtyři roky, co jsme v prodejnách iWant a na smarty.cz spustili výkupy Apple mobilních telefonů a tabletů. Později jsme k tomu přidali Macy a iMacy, další značky mobilních telefonů, a nakonec i chytré Apple příslušenství. Za tu dobu se výkup zařízení stal nedílnou součástí našich služeb," dodává Konečný.

About the Author

Redakce

Contributor

Comments