If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vylepšená PS4 vznikla, aby hráči nefrnkli na PC

Je to vážně tak prosté.

Sony se povedlo vymyslet "zajímavý" důvod, proč vlastně připravuje upgradovaný model konzole PlayStation 4 (na letošní podzim). Jak víme, musí kolem tohoto tématu našlapovat velmi opatrně, aby nenakrkla stávající majitele staré PS4, zároveň tu novou bude potřebovat někomu prodat...

S jednoduchým vysvětlením přišel Andrew House: "Jako tradičně vídáme část hardcore hráčů, kteří mají v určitou chvíli tendence vrátit se zpět k nabusenému PC, protože to jsou lidé, kteří touží po co nejlepší možné grafice a výkonu. Aby nám tedy neutekli od PS4, upgradovaný model konzole pro ně bude příležitostí, jak zůstat v našem ekosystému."

Šéf PlayStationu dále pro list The Guardian hovořil i o tom, že jejich příští konzole by mohla zaplnit mezeru, která nyní existuje kvůli nedostatku obsahu pro 4K televizory. Toto jsou prý dvě hlavní věci, kvůli kterým vzniká model PS4 přezdívaný Neo.

Jeh příchod prý ovšem neznamená změnu normálního životního cyklu PS4, na něm nehodlají nic měnit - ani si nemyslí, že by obvyklý cyklus konzolí tímto krokem skončil. Sony prý nechce, aby herní branže přešla na osmnáctiměsíční či dvouletý cyklus uvádění nových modelů, protože tím by ztratili spoustu benefitů, které s sebou přináší konzole jako takové (pevně daná konfiugrace atd.) a umožňují skvělé herní zážitky. Více v rozhovoru pro The Guardian.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments