If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Výsledky UbiSoftu: Spokojenost s Far Cry 6, Riders Republic i Rainbow Six Extraction

A jak vnímá, že by mohl být někým odkoupen?

O plánech francouzského vydavatele jsme psali zde, ale jak se ohlédl za uplynulými měsíci? I to zaznělo na noční fiskální konferenci, kde si vedení jako obvykle našlo ty správné metriky, jak se pochválit.

Prodejní čísla Far Cry 6 jsme se sice nedozvěděli, ale zjevně panuje spokojenost, když prý šlo o TOP 5 novou placenou hru v prodejích za kalendářní rok 2021. Tato karibská střílečka byla typickým příkladem toho, co v recenzích a sociálních sítích moc neuspělo, leč hráči si ji naplno užili.

Lednové Rainbow Six Extraction je už na pěti milionech hráčů (zejména díky přítomnosti na Xbox Game Pass či možnosti pozvat kamaráda) a Rainbow Six Siege zase na 80 milionech (nárůst o 10 milionů za uplynulý rok).

U masivně multiplayerové onlinovky Riders Republic zase bylo vypíchnuto, kterak měla pozitivní přijetí u hráčů, jak čas trávený hraním a zaujetí stouplo o 60 procent oproti předešlé hře Steep od studia v Annecy.

Když byl CEO Yves Guillemot dotázán, jestli dále zůstanou nezávislí nebo budou někým odkoupeni, přišla jen diplomatická, neurčitá odpověď:

"Vždy se rozhodujeme v co nejlepším zájmu našich akcionářů, za něž považujeme naše zaměstnance, hráče i investory. Klidně můžeme zůstat dál nezávislí, máme talent, finanční prostředky i rozsáhlé portfolio vlastních značek. Pokud by přišla nějaká nabídka, představenstvo firmy by ji samozřejmě zvážilo, zda je zajímavá či nikoli. Máme ale zázemí a vše ostatní, co nám dovoluje zůstat nezávislí, abychom do budoucna vytvořili smysluplnou hodnotu, co se týče naší pracovní síly, programování, technologie, značek i zapálených komunit".

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Far Cry 6

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Rainbow Six: Extraction

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

See 1 more

Riders Republic

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments