If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vyzrazena biometrická funkce DualSense PS5 ovladače?

+ nábor tvůrců Horizon.

Když byl nedávno odhalen DualSense ovladač pro PlayStation 5, jedno jeho tlačítko zůstalo tajemstvím. Dle některých náznaků insiderů má jít o velkou věc.

Nyní se zdá, že šéf španělského studia Tequila Works, Raúl Rubio, v rozhovoru předčasně vyzradil jeho smysl. Sice to byla jen řečnická otázka, ale není těžké dát si jedna a jedna dohromady:

"Haptická zpětná vazba je něco, co využijeme nejen v pasivním slova smyslu. Co byste řekli na to, pokud by se přes ovladač snímala biometrická data hráče a pokud bychom věděli, jak se zrovna cítí?"

Jinými slovy, tlačítko CREATE má sloužit k více věcem než jen k tomu sdílení herních zážitků (např. k identifikaci, kdo právě hraje), ale tvůrce RIME to zjevně nechtěl blíže specifikovat, protože by mohl porušit NDA smlouvu. Ve zmíněném interview také doufal, že situace bude odlišná oproti např. Stadia a že dostaneme zážitek více šitý na míru smyslům.

Že by něco jako přislušenství Ring Fit s měřením vašeho srdečního tepu? Pokud by se vše potvrdilo, také by mnohem více dával logiku název DualSense namísto DualShock 5.

Na toto téma se spekulovalo už v únoru: Ovladač PS5 by mohl měřit, jak se zrovna potíte či nervujete. Máme tu i několik souvisejících článků ze starší minulosti: Sony chtěla, aby DualShock 4 sledoval i pot vašich rukou či Nahradí běžný DualShock u PS4 biometrický ovladač?

Ilustrační obrázek starého Wii ovladače

Jiná spekulace na téma PS5 přišla od holandského studia Guerrilla Games.

Zveřejnilo nábor na pozici senior programátora umělé inteligence pro návrh a implementaci systémů k oživení NPC postav.

Doprovodilo to obrázkem z Horizon a tagem PS5. Tento tweet byl později nahrazen verzí bez PS5, ale i tak je evidentní, že jde o nepřímé potvrzení pokračování hry pro nextgen.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments