If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vzpoura hráčů kvůli zákazu GTA 5 modů

Naskakují negativní recenze.

S početnou komunitou jedné z nejpopulárnějších her všech dob se nevyplatí si zahrávat. Přesvědčují se o tom Take 2.

Poté, co kvůli cheaterům v GTA Online zařídili přes právníky odstranění neoficiálního nástroje OpenIV, přes nějž fungovala celá řada modifikací PC verze Grand Theft Auto 5 (Alza.cz), se začali hráči masivně bouřit.

Například vznikla petice volající po záchraně OpenIV, protože utilita prý byla vždy určena hlavně pro úpravy singleplayeru (změny herních souborů pro vozidla, skripty, textury atd.) a nikoli mulťáku. Upozorňuje, že desítky tisíc lidí teď zůstali na holičkách a nemohou pokračovat ve svém hobby.

Autor SteamSpy zase upozornil, že rozzuření fanoušci ve velkém sepisují negativní uživatelské recenze GTA 5 na Steamu, což je vidět na grafu.

Aby přehodnotili své rozhodnutí, prosí i autorka filmečků z GTA, Ash Sky Queen. Dle ní je dopad na komunitu velmi devastující, protože bez různých udělátek na bázi OpenIV není možné pokračovat v činnosti. Kvůli pár blbečkům, kteří cheatovali v GTA Online, na to doplatí všichni ostatní, kteří si jen chtějí užívat hru v pozměněné formě.

"Většina autorů modů jsou kreativci, kteří zakazují či úplně znemožňují použití modifikací v online hře. Vlastně tyto mody blokují, aby uživatel mohl spustit multiplayer," nechápe dotyčná.

Take 2 ani Rockstar zatím na dodatečnou bouři nevole příliš nereagovali, pro ně je zkrátka hlavní, aby GTA Online zůstalo férovým prostředím pro kompetitivní hraní, z nějž díky mikrotransakcím plynou do kasičky značné příjmy a dokonce se po tolika letech od vydání stále zvyšují.

Comments