If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vzpoura proti aktivaci Football Manageru

Mají tvůrci pro změnu pádné argumenty?

Okolo čtyř tisíc komentářů na oficiálním diskusním fóru vyvolala zpráva, že letošní ročník Football Manageru bude poprvé vyžadovat jednorázovou aktivaci hry na Steamu.

Sega však má pádné argumenty: "Kdyby to jen čtvrtinu lidí, která Football Manager běžně zpirátí, donutilo ke koupi originálky, tak se jeho prodeje zdvojnásobí. Díky tomu bychom pak mohli věnovat na vývoj větší rozpočet, promítlo by se to do více novinek do hry a profitovali by z toho všichni hráči."

Klasicky pro to bude potřeba internetové připojení a klient Steamu, ale od té chvíle už půjde hrát v offline režimu. Takže na dnešní dobu nic extra zvláštního ani drastického, ale fanoušky fotbalových manažerů tato změna naštvala. Možná proto, že se často rekrutují z řad příležitostných hráčů a ještě na to nejsou zvyklí.

"Vloni jsme ještě od tohoto řešení se Steamem a aktivací ustoupili, ale nedokázali jsme najít lepší způsob, jak bojovat proti pirátství, aniž bychom tím příliš otravovali legální zákazníky. Kromě toho přinese pohodlí, co se týče automatického stahování patchů, přítomnost achievementů a další přidanou hodnotu zdarma," komentovala to Sega.

No, někdo by mohl pánům z vedení Segy poradit, že taková pouze jednorázová aktivace stejně vzniku a šíření pirátské verze nezabrání (na rozdíl od požadavku permanentního připojení, jako má Diablo III). Dost bychom se divili, kdyby se jen díky tomu prodeje ročníku 2012 skutečně zdvojnásobily. Pouze tím docílí toho, co sami říkají, že nechtěli - obtěžovat život lidem, kteří byli dosud zvyklí jen strčit DVD do mechaniky a hrát... třeba na chatě :)

Video z FM2012 s gólmanem

U nás vydá Football Manager 2012 v češtině opět Comgad a to 28. října za 899 Kč.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments