If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Warcraft IV: běh na dlouhou trať

Při vytížení vývojářů snad v roce 2013.

J. Allen Brack z Blizzardu se v novém interview poprvé zminil o WarCraftu IV, tedy hře oznámené již před nějakým časem a doposud pochopitelně úzce tajené.

Ostatně ani není divu: Blizzard má plné ruce práce s Diablem III, které patrně vyjde až přespříští rok, datadiskem Cataclysm pro World of WarCraft a tím nešťastným a věčně odkládaným StarCraftem II, jehož betatest je momentálně stále v nedohlednu, o datu vydání ani nemluvě.

Proto je pochopitelné, že pouštět do médií ještě zprávy o další hře by pro vydavatele bylo zcela nevýhodné. Ty zprávy z interview jsou dvě, nejprve ta dobrá:

"WarCraft 4 je rozhodně něco, o čem se v Blizzardu tyhle dny už bavíme denodenně," tvrdí Brack. Jenže jakoby mimochodem pak oznámí, že za hrou by měl stát opět tým, který měl na kontě úspěšnou trojku. A v tom je právě ten háček, protože tihle vývojáři jsou momentálně všichni angažovaní na tvorbě StarCraftu II.

"Takže čistě teoreticky nejdřív dodělají StarCraft II a pak začnou pracovat na jeho dvou dalších dílech, které už jsme oznámili," říká Brack. "Na několik dalších let mají zkrátka vystaráno". Nechceme to říkat nahlas, ale neznamená to náhodou, že WarCraft IV vstoupí do vývojové fáze nejdříve někdy koncem roku 2013?

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles