If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Warhammer: Dark Millennium se ořeže do singleplayeru

Změna konceptu, na původní MMO nejsou finance.

THQ se rozhodli pro velmi nečekaný, ale v jejich nezáviděnihodné situaci ospravedlnitelný krok. Z původně zamýšlené masivně multiplayerové hry Warhammer 40,000: Dark Millenium, která měla být druhým World of Warcraftem, nakonec udělají primárně singleplayerovou hru jen s podporou online multiplayeru.

"Nepodařilo se nám najít partnera, který by hru pomohl financovat. I vzhledem k měnícímu se trhu (Free2Play) a vysokým nákladům na dokončení hry jako MMO, rozmysleli jsme si koncept hry a uděláme z ní výjimečnou singleplayerovou záležitost s robustními digitálními přídavky a komunitními funkcemi," vysvětlil Brian Farell, prezident THQ, který je přesvědčen, že učinili správné rozhodnutí.

Změna bude stát práci přes 100 zaměstnanců ve studiích Vigil Games a Relic Enteratinment. THQ tedy ušetří a kladem pro ně stane i to, že díky změně se z Dark Millenium bude moci stát multiplatformní záležitostí - vedle PC i pro konzole, což však zatím není potvrzeno, ani datum vydání, které by tím pádem mohlo být o něco dříve (než za pár let, jako kdyby zůstali u MMORPG).

Starší trailer z původně MMO konceptu hry
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments