If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Warhammer 40K jako MMO titul ještě neumřel

Plánuje se na PC a next-gen konzole, ale až na rok 2015.

Původně to vypadalo, že plánované MMO Warhammer 40K si vezme THQ s sebou do hrobu. Tento vydavatel už neexistuje, původní vývojářské studio Vigil Games také ne, a tak se mělo za dané, že se hra minimálně uložila k ledu. I když tento MMO titul vlastně nebyl nikdy oficiálně zrušen.

Nakonec se ale značky ujal distributor Games Workshop, který oznámil nové MMO ze světa Warhammeru 40K, s podtitulem Eternal Crusade. Hra má vyjít na PC a obě next-gen konzole, nicméně až za velmi dlouho. Uvádí se rok 2015. "V této hře si vyberete jednu rasu z univerza Warhammeru a jako jeden bojovník budete bojovat v masivním konfliktu o území." Tak praví tisková zpráva.

Pojetím by to měla být klasická akční střílečka z pohledu třetí osoby, kterou dostali na starost tvůrci z méně známého studia Behaviour Entertainment (dřívější Artificial Mind and Movement). Ti navíc s MMO hrami nemají vůbec žádné zkušenosti, když v minulosti vypracovali tituly Wet a Naughty Bear. Nicméně Podle Games Workshop má být tým posilněn o dostatečně zkušené MMO vývojáře.

Comments