If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Warhorse loni utržili téměř půl miliardy, aniž by vydali něco více než DLC a re-edici

Fiskální výsledky domácího studia.

Bývá pravidlem, že nadstandardní či výjimečné hry mívají tzv. dlouhý ocas prodejů, stačí se podívat třeba na Grand Theft Auto 5, kterého se jen ve Velké Británii za letošní jaro během karantény prodalo neuvěřitelných 438 tisíc kusů.

Z vytrvalého zájmu hráčů nyní těží i domácí studio Warhorse (aktuálně ve vlastnictví Koch Media / THQ Nordic), přestože původní hra vylezla už začátkem 2018.

Za loňský fiskální rok, mezi obdobím 1. ledna 2019 až 31. března 2020 dokázalo vygenerovat tržby 463 milionů korun, z nichž zisk po zdanění tvoří 210 milionu.

Všimla si toho Lupa.cz, která podotkla, že v předešlém fiskálním roce byly tržby více než dvojnásobné, což je logické vzhledem k tehdejšímu vydání základního Kingdom Come Deliverance.

Přesto se jedná o báječný výsledek, uvědomíte-li si, že za dané období vlastně vyšlo "jen" poslední DLC A Woman's Lot a Royal re-edice se veškerým obsahem.

Je možné, že do této poslední půl miliardy se mohou počítat peníze od Epicu, které se získaly za rozdávání na jeho obchodě letos v únoru. Krom toho ta dostupnost hry zdarma byla také skvělou reklamou a pomohla i běžným prodejům.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments