If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Warner Bros možná nastaví trochu jinou cenovou politiku u nextgen her

Podraží i verze pro PS4.

K zdražení cen nextgen her přistupuje každý výrobce různě. Jistý je fakt, že se zvýšení cen u velkých her prostě nevyhneme.

Poslední vlaštovkou v tomto směru jsou produktové stránky nahozené na italskou mutaci předního obchodu GameStop.

AAA hry od Warner Bros, jako Gotham Knights či Suicide Squad, tam jsou naceněny na nezvyklých 75 eur pro PlayStation 5 a Xbox Series verze, zatímco old-gen PS4/X1 verze u Gotham Knights tam stojí 70 eur (Suicide Squad pro staré konzole být nemá).

Čili zdá se z toho, že se asi nebude platit jen za hraní na nových platformách, ale prostě za větší propracovanost a hodnotu budoucích titulů, které jsou už navržené primárně pro nextgen. Jinak by ty PS4/X1 verze byly jen za běžných 60 eur.

Samozřejmě to může být nějaký omyl, jako že nějaký brigádník nahodil jen maloobchodní doporučené ceny místo těch reálných. Nebo že italský GameStop o pět eur zlevnil to, co mělo správně stát 80 eur, jako ty vybrané PS5 exkluzivity přímo od Sony.

Aktivní byl v tomto směru i italský producent Milestone, který za RIDE 4 pro PS5 bude chtít 70 eur, tedy o 10 eur více, než kolik stály dřívější motorky pro staré konzole.

Zvláštní anomálii tam pak představují Watch Dogs Legion v limitované edici pro PS5 za 71 eur nebo Planet Coaster: Console Edition pro PS5 za 45 eur.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments