If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wii 2 prý jen s kapacitou 8 GB

Nebude to krok zpátky?

Kdo předpokládal, že Wii 2 bude nabízet ty samé možnosti co X360/PS3, toho asi dnešní zpráva překvapí. Kotaku se od zdroje blízkého Nintendu podařilo vypátrat, že nová domácí konzole s pracovním názvem Project Café nebude mít tradiční harddisk.

Namísto něj má Wii 2 v sobě obsahovat pouze interní flashovou paměť 8 GB, pravděpodobně určenou pro ukládání pozic z her, plus podporu externích SD karet. Pokud by se to potvrdilo, šlo by sice o šestnáctinásobek kapacity starého Wii, ale nesrovnatelně méně než nynější stovky GB využitelného prostoru u nejlepších modelů X360 a PS3.

8 GB paměti by sice dovolilo patchování her přes internet nebo stahování nevelkých retro her, ale prakticky by to vyloučilo digitální distribuci kompletních her nebo download gigových balíčků (jako právě vydaný Escalation DLC pro Call of Duty), čímž by Nintendo šlo přímo proti trendům herního průmyslu. Stejně tak by tak malá kapacita nedovolila stahování filmů.

Na druhou stranu, Wii 2 má podporovat diskové médium s kapacitou 25 GB, srovnatelné s Blu-Ray u PS3. To by, společně se slibovaným vysokým výkonem hardwaru, umožňovalo tvorbu her souběžně pro X360, PS3 i Wii 2. Více se dozvíme začátkem června, až se zúčastníme konference E3, kde bude nová, již potvrzená konzole oficiálně představena.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments