If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wii 2 se streamováním her do ovladače

Spojí domácí konzoli a handheld do jednoho?

Po čtvrtečním odhalení, které následovalo potvrzení toho samého interními zdroji prakticky každého významnějšího webu (Eurogamer.cz nevyjímaje), se bere oznámení Wii 2 na červnovém E3 jako tutovka. Na povrch neoficiálně vyplouvají další technické specifikace nové konzole přezdívané "Project Café", kterou prý Nintendo uspokojí i hardcore hráče.

Nejzajímavější je zjištění IGN, dle nějž má být ta dotyková obrazovka na ovladači Wii 2 velká 6 palců (obvykle se v těchto případech mluví o úhlopříčce). To je skoro 2x více než má třeba iPhone a značí to, že ovladač rozhodně nebude malý. Ke standardním d-padu a trigger tlačítkám prý na ovladač přibudou duální analogové sticky, takže má fungovat na podobném principu jako u GameCube.

Revoluční funkcí Wii 2 má být možnost streamování her z konzole na obrazovku ovladače, což z něj udělá takovou miniaturní televizi. Zpočátku se nevědělo, o jaký typ her půjde, zda to nebudou pouze nějaké malé blbiny nebo aplikace, ale pozdější zprávy IGN potvrdily, že takto můžete streamovat i kompletní plnohodnotné hry!

Čili pokud se vám nebude chtít nadále sedět před TV v obýváku, můžete hrát i ve vedlejší místnosti v posteli, kam se bude celá hra vzduchem streamovat z konzole. Jestli bude možné přetáhnout nějaké méně náročné minihry do ovladače a vzít si je "offline" na cestu do školy, čímž by ovladač Wii 2 de facto suploval handheldy, není jasné. Ale není to pravděpodobné, protože pak by tento gamepad (něco jako DualShock s vestavěným displejem) musel mít v sobě výkonný HW a vlastně by šlo o zbytečnou duplicitu samotné konzole.

Podle Blu-Ray.com má být Wii 2 vybaveno mechanikou Blu-Ray, stejně jako PlayStation 3. Připomeňme, že první Wii používá DVD tak jako X360.

Analytici také získali nové téma k diskusi, jestli náhodou nenastane uvedení Wii 2 na trh až příliš pozdě. Neoficiální zprávy totiž hovoří až o konci roku 2012. Na letošním E3 mají být předvedeny hry jak od samotného Nintenda, tak od ostatních výrobců, ale neví se, zda už budou v hratelné formě nebo jen formou videí.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments