If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wii bude oficiálně zlevňovat od 15. května

Jaká bude cena u nás není jasné.

Po týdnech spekulací to Nintendo konečně oficiálně potvrdilo. Jejich konzole Wii bude zase o něco levnější. Ke zlevnění dojde v neděli 15. května (20. května v Británii) a v USA se bude Wii prodávat za 149.99 dolarů. Ve Velké Británii to bude 129 liber.

Pokud bychom na tyto ceny použily pouhý přepočet, cena v korunách by se pohybovala mezi 2450 Kč až 3500 Kč. Na kolik přesně českých korun bude Wii zlevněno u nás, a kdy se tak stane, není známo. Společnost ConQuest, která je výhradním distributorem Nintenda u nás, zatím celou věc musí nechat bez komentáře.

První Wii se u nás nyní běžně prodává za 5000 až 7000 českých korun, v závislosti na tom, kolik her dané balení obsahuje nebo zda je přiloženo i Wii Fit Plus.

Ve Spojených státech se bude za nově sníženou cenu prodávat jak černé, tak i bílé Wii a bude společně se hrou Super Mario Kart a volantem. Balení tak nahradí bundle konzole s Wii Sports.

Spolu z konzolí Wii budou zlevňovat také některé hry v rámci akce Nintendo Selects. Na dvacet dolarů za kus klesnou například The Legend of Zelda: Twilight Princess, Animal Crossing: City Folk, Mario Super Sluggers a Wii Sports. Ve Velké Británii se budou také zlevňovat některé tituly, ale trochu jiné než v USA - Wii Sports, WarioWare: Smooth Moves, Mario Strikers Charged Football a Animal Crossing: Let's Go to the City. Zda dojde ke zlevnění některých Wii her i u nás, není jasné - nezbývá než vyčkat na tiskovou zprávu ConQuestu.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments