If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Windows 11 mají být nejlepším systémem pro hráče

Novinky z oficiální prezentace.

Microsoft dnes uspořádal dlouho naplánovanou oficiální prezentaci nového operačního systému Windows 11.

"Pokud jste hráčem, jsou Windows 11 udělané přímo pro vás," slibuje. Naráží tím na přicházející podporu Auto-HDR ve hrách na DirectX 11 či novějším, DirectStorage (I/O systém pro mnohem rychlejší načítání her bez zatěžování procesoru, známe z architektury Xbox Series X) či zabudování xboxové aplikace přímo do systému, včetně xCloudu.

Vedle toho budou ve Windows 11 kupodivu nativně běžet aplikace z Androidu, i budou stáhnutelné z nového obchodu přímo ve Windows (pro takové aplikace se prý používá obchod od Amazonu).

Aktualizace na Windows 11 z Windows 10 bude zdarma, což se moc neočekávalo. Nezbývá než doufat, aby to opět nebyl tichý upgrade bez vědomí uživatele, jako to bylo minule.

HW nároky nového operačního systému činí: 64bitový procesor, 4GB RAM a 64 GB volného místa na disku. Aktualizace proběhne standardně přes Windows Update, podobně jako se přes něj kdysi přecházelo na Windows 10. Jedenáctky zahrnou nové uživatelské rozhraní, překopané menu Start, lepší výkon a lepší multitasking. Jestli vaše PC utáhne Windows 11, zjistíte zde.

Podrobnosti zde.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments