If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Windows 8 Store nakonec bude mít i hry pro dospělé

Microsoft změnil názor.

Před pár týdny se objevila zpráva, že ve Windows 8 Markeplace se nebudou moct prodávat hry jako Skyrim, Zaklínač 2, Modern Warfare, Dishonored, Assassin's Creed nebo série Mass Effect jednoduše proto, že mají hodnocení přístupnosti pro dospělé a podle původních pravidel se nesmí v obchodu Windows 8 prodávat nic, co je pouze pro dospělé. Microsoft to tehdy dokonce potvrdil, ale jak se zdá, nakonec změnili názor.

Viceprezident webových služeb Microsoftu Antoine Leblond prozradil v rozhovoru pro server Gizmodo, že budou hry hodnotit individuálně a do Marketplace se dostanou tedy i takové, co mají přístupnost pro dospělé. Když to tedy nebude nějaká erotická videohra, klidně se může na Marketplace objevit.

Antoine Leblond také upozorňuje, že to, zda se nějaká hra objeví na Marketplace nebo nikoli samozřejmě neznamená, že půjde nebo nepůjde na Windows 8 nainstalovat. Fungovat budou samozřejmě i obchodní sítě dalších třetích stran. Antoine Leblond přímo v rozhovoru říká: "Chceme, aby desktopové aplikace i nadále existovaly i mimo prostor Windows Store. Není žádný důvod do toho zasahovat. Valve může být pořád Valve," řekl jako hezkou narážku na jejich Steam. Nebo také jako narážku na to, jak si Gabe Newell stěžoval na uzavřenost systému Windows 8.

Tagged With

Comments