If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

WipEout HD už bez zdržujících reklam

Sony uznala problém a sjednala nápravu.

Měl to být naprosto nový způsob reklamy. Sony uzavřelo se společností Double Fusion dohodu a ve hře WipEout HD se před startem každého závodu měla objevit reklama na nějaký produkt. Jenže pak se začala objevovat videa, která ukazovala, jak taková reklama prodlužuje nahrávací čas jednotlivých závodních tratí a fanoušci se začali bouřit.

Sony zareagovalo poměrně rychle a docela nečekaně. Reklamy zcela stáhli.

"Reklamy z WipEout HD byly staženy a zkoumáme tu situaci, abychom se ujistili, že žádné do her vložené reklamy nebudou nijak ovlivňovat hratelnost," řekl mluvčí Sony.

Pravděpodobně si celou tu kontroverzi vyložili tak, že reklama ve hře celkově zpomalovala rychlost hry. Podle videí na YouTube to ovšem vypadá, že nezpomalila ani nahrávací čas. Prostě se člověk musel jenom dokoukat na reklamu do konce, než začal hrát. Něco takového Sony těžko změní, ledaže by reklamy ve hře byly jednoduše kratší.

Nic to ovšem nemění na tom, že jde o poměrně otravný precedens a v blízké budoucnosti bychom se klidně mohli dočkat, že v každé druhé hře budeme muset před jejím spuštěním sledovat reklamní blok jako v televizi. Jen ať si hráči stěžují.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments