If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wolfenstein 3 a Starfield snad exkluzivitami Xboxu?

Povánoční okurková sezóna.

Tahle zpráva dokládá, jak snadno se mohou po internetu šířit naprosté dezinformace a jak se bohužel často hodí do jednoho pytle s jinými spekulacemi z věrohodných, časem prověřených zdrojů.

To máte tak: Neznámá xboxová fanstránka XboxWorlds dala čtenářům pod stromeček vlastní desetibodovou esej, co by asi tak teoreticky mohlo připadat v úvahu pro Xbox v roce 2021. Jako slohové cvičení či procvičení hlavy docela dobré, ale vše jen čirý výplod fantazie, šikovně zkombinovaný s některými dřívějšími úniky, že to někoho mohlo přesvědčit.

Mimojiné tam uvedla, že "některé velké tituly příští rok vyjdou exkluzivně pro xboxový ekosystém, jako Forza Horizon 5, Starfield a Wolfenstein 3".

Spousta webů to otamtud bohužel naprosto tupě přebrala, aniž by se snažila dohledat zdroj či se nad tím aspoň trochu zamyslet. Aneb vánoční okurková sezóna v té nejlepší možné formě.

O Forza Horizon 5 se ví od konce listopadu a neni nic divného, že bude jen pro Xbox a PC (jako předešlé díly), když pochází od studií Microsoftu.

Xboxovou exkluzivitu Starfield vyloučil finanční ředitel MS v listopadu, kdy prohlásil, že hry od Bethesdy budou na Xboxu budou větší, hezčí nebo dříve, ale vyloučil odstranění této hry či nástupce Skyrimu z PlayStation.

A pro Wolfenstein 3, který dost pravděpodobně vyjde o Vánocích 2021, platí to samé. Jen s dovětkem, že by bylo divné, pokud by završení novodobé trilogie absentovalo na platformě, kde minulé dva díly byly.

P.S. ze stejného soudku, tedy od XboxWorlds, pochází další úplně smyšlená věc o údajném příchodu UPlay+ na službu Xbox Game Pass, prý po vzoru EA PLAY. Stát se to klidně jednoho dne může, ale nic takového UbiSoft nenaznačil.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments