If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Wolfenstein: The New Order oficiálně oznámen

První detaily o hře, dva obrázky i filmeček.

Bethesda před okamžikem oficiálně potvrdila, že tou její novou hrou je opravdu Wolfenstein. S podtitulem The New Order vyjde už ve 4. čtvrtletí letošního roku pro PS3, X360, PC a nové konzole.

Přesně jak jsme psali již v půlce dubna, vývojářem hry je švédské studio MachineGames založené v roce 2010 a složené z bývalých klíčových autorů Riddicka ze Starbreeze. Hru skutečně připravují na technologii id Tech 5 od id Software, jak se spekulovalo, potvrdilo dnešní oznámení.

Wolfenstein bude zasazen do fiktivní Evropy roku 1960 poté, co nacisté vyhráli druhou světovou válku. Stanete se opět americkým hrdinou B.J. Blazkowiczem a na krku úkol z kategorie téměř nesplnitelných: provést protiúder vůči nacistům, kteří ovládli celý svět. Čeká vás proto infiltrace nepřátelských pevností a bitvy s davy Němců, v čemž vám pomůže využití experimentálních superzbraní, které nacistům dříve pomohly v dominanci nejen nad zeměkoulí.

Tisková zpráva Bethesdy hru popisuje jako "novou kapitolu slavné FPS série" i jako "nové uchopení značky nabízející poutavé a dramatické zážitky", čímž si trochu protiřečí. Kreativní ředitel tvůrčího studia k tomu přihodil obvyklé fráze: "Jsme nadšeni a poctěni tím, že můžeme pracovat na sérii, jejímiž jsme fanoušky. Náš tým se bude snažit, aby vytvořil nezapomenutelné akčně dobrodružné momenty, na které budou příznivci first-person stříleček hrdí."

Na debutový renderovaný filmeček z The New Order, z nějž pocházely včerejší teasery, je možné se podívat níže na YouTube nebo na na Gamespotu, který je partnerem výrobce pro toto odhalení a každý den po tento týden by tak měl vypouštět další detaily.

Aktualizace: větší várka obrázků a artworků (thx DSOGaming.com):

Comments