If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

WRC 10 se poveze na nostalgické vlně, tady jsou všechny detaily

Došlo k oznámení + první obrázky.

Jak Nacon slíbil, tak i učinil a dnes odpoledne společně se studiem KT Racing oznámil závody WRC 10. Povezou se na nostalgické vlně, aby se řádně oslavilo 50. výročí šampionátu.

Hra vyjde 2. září 2021 pro PC, PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One a později také na Nintendo Switch. Debutový trailer:

"Ve zbrusu nové Anniversary edici, která přetéká obsahem a senzacemi, si připomenete nejvíce intenzivní rallye momenty od roku 1973 do dneška," praví v tiskovce výrobce. Naráží totiž na History mód, kde vaše schopnosti proklepne devatenáct historických událostí, které vyžadují adaptaci do závodních podmínek dané doby.

Šest historických soutěží Acropolis Rally, Rallye Sanremo či v Německu a Argentině lze odjet s dvaceti legendárními vozy, které definovaly WRC. Například s Alpine Renault A110, Audi a Lancia z éry skupiny B, nebo s těmi od Subaru, Toyoty a Mitsubishi z 90. let, až po auty ze současnosti od Hyundai, Toyoty a Fordu.

Jinou zásadní novinkou má být přidání závodů rallye v Chorvatsku, Estonsku, Belgii a Španělsku, které se všechny objevují v kalendáři pro WRC sezónu 2021. Na výběr bude z 52 oficiálních týmů pro letošní sezónu, včetně hvězd jako Sébastien Ogier, Ott Tänak či Thierry Neuville. Mezi v herní sérii dříve neviděný obsah patří i 120 speciálních tratí.

Po stránce hratelnosti se prý tvůrci ještě více zaměřili na oceňovanou fyziku z WRC 9, aby dosáhli ještě realističtějšího zážitku, při speciálním důrazu na aerodynamické síly, turbo a brzdy. Máte také mít větší šanci ovlivnit polep a vzhled auta v kariérním režimu, i možnost vytvořit si vlastní závodní týmy. Vše navrženo pro elektronické sporty, s týdenními či denními výzvami pro pořádné zápolení s ostatními.

První dva oficiální obrázky:

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

WRC 9

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments