If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

X360 čeká velký update proti pirátům

A MS koupil Skype, podpora Xboxu je jasná.

Ačkoliv Microsoft neustále vydává updaty dashboardu Xbox Live, se kterými mimo jiné bojuje s pirátstvím, hackeři do týdne vydají zase update firmwaru pro DVD mechaniky v konzoli a je to. Teď ovšem Microsoft představí úplně novou ochranu svých herních disků, které možná bude prolomit trošku složitější.

Jeden ze zaměstnanců Microsoftu serveru Joystiq poslal dokument, který ukazuje, že již 19. května dojde k první aktualizaci dashboardu u konzole Xbox 360. Pak bude následovat dalších šest postupných aktualizací, které skončí 30. května.

Oficiálně tyto updaty přidají do konzole možnost platit přes PayPal - nakupovat přes něj budete moci Microsoft Points, obsah a také Xbox Live Gold. Co je ale důležitější, tento update bude obsahovat podporu nového Xbox Game Disc Format (XGDF3), díky kterému se na DVD disk vejde více dat než doposud a obsahuje i novou protipirátskou ochranu. Ta by měla úplně jinak rozházet vrstvy na disku, aby bylo mnohem složitější ji prolomit.

Dvouvrstvé DVD disky totiž mají k dispozici 7,95 GB, ale pro herní data se využívá pouze 6,8 GB. Jedna část disku je vyhrazena pro video část, která slouží jako ochrana her. Microsoft ale vymyslel ochranu úplně novou, takže na herní data bude k dispozici všech 7,95 GB.

Součástí updatu bude také Avatar Kinect, jenž vyjde 27. května a pomocí nějž mohou uživatelé Xbox Live mezi sebou komunikovat s využitím Kinectu. Ten bude snímat vaše pohyby a přenášet je na vašeho avatara.

Zajímavou zprávou také je, že společnost Microsoft za 8,5 miliard dolarů kupuje Skype, který by měl odteď podporovat také Xbox a Kinect. Xbox Live uživatelé budou také připojeni na Skype. Kvůli této koupi vznikla také celá nová divize Microsoft Skype Division. Jak bude přesně propojení, například s Kinectem, fungovat, to Microsoft zatím nezveřejnil, ale určitě se to v nejbližší době dozvíme.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments